Wskażemy najlepszą z dróg

KST
31
Oct 2022
powrót

Wygrana w sprawie frankowej

Z dumą informujemy, że dzisiaj po raz kolejny odnieśliśmy sukces w sprawie o stwierdzenie nieważności umowy kredytu waloryzowanej kursem franka szwajcarskiego. Sąd Okręgowy w Warszawie, w sprawie o sygnaturze XXVIII C 7938/21, w której reprezentowaliśmy powodów - konsumentów zawierających umowę kredytu celem zakupu własnego mieszkania, zasądził od mBank SA na rzecz naszych klientów kwotę 76 tys. zł i 122 tys. franków szwajcarskich. Z ramienia naszej kancelarii Klientów reprezentował radca prawny Piotr Potocki.

Postępowanie było nietypowe i przez to bardziej skomplikowane, dlatego tym bardziej cieszy nas uzyskany przez Pana Mecenasa wyrok sądu.

Od innych spraw frankowych ta różniła się m. in tym, że dotyczyła kredytu refinansującego inny kredyt frankowy udzielony przez inny bank ponad dwa lata wcześniej, gdzie w międzyczasie złoty jeszcze się umocnił do waluty obcej, co pozwoliło naszym klientom zwiększyć kwotę kredytu.

Ponadto już w 2011 r. powodowie zaczęli samodzielnie wymieniać złotówki na CHF w kantorze internetowym i spłacać je bankowi, co wyłączyło w praktyce stosowanie postanowień abuzywnych.

Na kilka lat przed procesem nasi mocodawcy wyprowadzili się z mieszkania zakupionego za środki z kredytu i wynajmowali je, czerpiąc z tego dochód, zaś w trakcie postępowania sądowego sprzedali mieszkanie i spłacili kredyt w całości bez zastrzeżenia żądania zwrotu.

Niewątpliwie nie była to więc „typowa” frankowa sprawa 🙂

Mimo skomplikowanego stanu faktycznego i prawnego nasza kancelaria z sukcesem udowodniła konieczność stwierdzenia nieważności umowy i zwrócenia powodom wszystkiego, co świadczyli na rzecz banku, łącznie z dodatkowymi kosztami udzielenia kredytu i opłatami ubocznymi.
Panu Mecenasowi, serdecznie gratulujemy sukcesu!

W tej chwili oczekujemy na zakończenie kolejnych prowadzonych przez naszą kancelarię spraw frankowych i mamy nadzieję, że zakończą się one równie pomyślenie.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą w tego typu sprawach - zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością pomożemy Państwu unieważnić kredyt lub skutecznie obronić się przed roszczeniem banku o zapłatę za korzystanie z kapitału.

Ta strona nie zbiera i nie korzysta z plików cookies.